PROGRAM

 

CO SE CHYSTÁ V KLUBU

DUBEN

25.4. JAK SI LIDÉ HRAJÍ, od 17 h. V Centru sociálně zdravotních služeb tentokrát zkusíme „hrát si jako malí…“. Jak dlouho už jste nehráli Člověče nezlob se, Dámu, Mlýn a další deskové hry? S dětmi? Možná, ale proč jednou nevyužít toho, že v knihovně CSZS mají deskové hry k dispozici? Také nahlédneme do zajímavé knihy kanadského psychologa Erica Berne (vlastním jménem Eric Lennard Bernstein) Jak si lidé hrají. K tomu si pak můžeme třeba promítnout obrázky z posledních našich setkání. A pohádku PhDr. Anežky Janátové z večera  11. března ve W-vile.

29. dubna od 17.30 h * JEŽEK A V+W. Městská knihovna – klubovna. Hostem bude pan PETR PRAJZLER. Poví nám o tom, jak propadl už v dětství kouzlu hudby Jaroslava Ježka a začal shromažďovat všechno, co bylo natočeno kolem trojice Voskovec – Werich – Ježek, takže dnes má asi velmi významnou sbírku zvukových nahrávek. Kromě toho sbírá také dobové materiály a v poslední době se zabývá rekonstrukcí starých nahrávek z původních šelakových gramodesek, aby se tak co nejvíce přiblížil zvuku, který byl při nahrávání těchto snímků. Má určitě řadu mimořádně vzácných zvukových záznamů, někdy i v několika verzích. Díky tomu spolupracoval několikrát s Českým rozhlasem, Radioservisem i Supraphonem. Na tomto prvním poslechovém večeru se zaměří za filmovou tvorbu V+W.   

PŘIPRAVUJEME *   
10.-12. 5. VÍKENDOVÝ ZÁJEZD na Českomoravskou vrchovinu *  
23.5. od 17 h v CZSZ Řepy PENÍZE NEBO ŽIVOT - to je film Jiřího Voskovce a Jana Wericha, který doplní setkání nad nahrávkami Osvobozeného divadla z 29. dubna. Ten film se nehraje moc často, a tak si ho připomeneme.
28.5. Werichovské potkávání ve Werichově vile. Od 17 hodin se tady odehraje unikátní, protože ojedinělý návrat jedné "rozpadlé dvojice": Bratři Justové. Nazvali svůj vstup MY DVA VERSUS ČAS a budou nejen vzpomínat a pouštět staré slavné nahrávky, ale každý z nich představí i svoji dnešní tvorbu.